Amatorskie sex snapy – nowy trend wśród młodych dziewczyn

Posted by

Snapchat, jako jeden z najpopularniejszych w Polsce komunikatorów jest coraz częściej używany do wysłania roznegliżowanych zdjęć, często do nieznanych osób. Ponadto trend ten rozprzestrzenia się najszybciej wśród nastolatków i młodych osób, zarówno wśród młodych dziewczyn, jak i mężczyzn.

Dlaczego Snapchat?

Popularność wykorzystywania tego komunikatora do rozsyłania nagich zdjęć w dużej części wynika ze sposobu działania aplikacji. Raz wysłane zdjęcie ulegnie usunięciu w czasie od 1 do 10 sekund od wysłania. Ponadto przeprowadzona konwersacja również zostanie usunięta po zakończeniu rozmowy. Na poczucie bezpieczeństwa dziewcząt wpływa też możliwość zasłonięcia elementów zdjęcia, jak twarz lub oczy, co uniemożliwia rozpoznanie osoby.

Z tego względu nastolatki nie obawiając się, że wysłane sex snapy mogą zostać upublicznione używają aplikacji do flirtu zarówno z osobami, z którymi łączy je więź seksualna, jak i z przypadkowymi użytkownikami korzystającymi z aplikacji i zainteresowanymi prowadzeniem flirtu i wymianą nagich zdjęć. Z biegiem czasu powstały portale internetowe, takie jak Nudez, które umożliwiają poznanie młodych dziewczyn, chcących wymieniać nagie zdjęcia.

Ponadto aplikacja posiada różnorodne funkcje, które zwiększają jej atrakcyjność, jako narzędzie do wysyłania treści seksualnych. Użytkownicy mogą wysyłać zdjęcia robione na bieżąco z aparatu, wybierać fotografie z galerii, wysyłać sex snapy w postaci krótkich filmików, a nawet przeprowadzać sex chat na żywo z wykorzystaniem kamerki telefonu. Na duże uatrakcyjnienia Snapchata wypływa też możliwość różnorodnej edycji zdjęć.

Zagrożenia

Pomimo dużej atrakcyjności sex snapy mogą nieść ryzyko. Mimo tego, że wysyłane fotografie znikają natychmiastowo po wysłaniu, istnieje możliwość zrobienia screenu ekranu telefonu. Snapchat zaradził temu poprzez informowanie nadawcy, że nastąpił zrzut ekranu z wysłanym przez niego plikiem. Nie jest to jednak pełna ochrona, a jedynie informacja, że osoba, z którą rozmawiamy nie jest godna zaufania. Należy mieć to na uwadze wysyłając niegrzeczne snapy.