Jak prawidłowo wykonać masaż erotyczny?

Posted by

Masaż erotyczny te jeden z najbardziej znanych i najstarszych elementów gry wstępnej. Już Kamasutra masaż erotyczny opisuje jako jeden ze sposobów i odmiana pieszczot. Masaż erotyczny możemy przeprowadzić samymi dłońmi „na sucho” ale szkoda odmawiać sobie dodatkowych zmysłowych przyjemności kiedy półki zwykłych drogerii jak i profesjonalnych sex-shopów uginają się pod ciężarem specjalnych olejków do masażu. Możemy przebierać nie tylko w zapachach ale i smakach bowiem część z takich olejków nadaje się do spożywania.

Masaż erotyczny powinien być rozpoczęty od głowy partnera. Zacznij od masowania skroni, karku a także okolic uszu, które uważane są za strefę erogenną. Z uwagi na delikatność tych miejsc możesz masować dłońmi lub swoim językiem. Po zakończeniu masażu głowy przesuń ręce w kierunku pleców partnera. Masaż ciała może być wykonywany mocniej i z większym naciskiem niż masaż głowy. Masuj ramiona, kręgosłup, okolice łopatek i przesuwaj dłońmi aż do kości ogonowej. Wstrzymaj się z dotykaniem pośladków bowiem dla nich będzie przeznaczony specjalny etap masażu. Z uwagi na cienką i ukrwioną skórę okolice pach są również dobrym miejscem do masowania. Ale w tym przypadku warto znać ciało i reakcje partnera bowiem nieumiejętny masaż tego miejsca może wywołać łaskotki zamiast erotycznego podniecenia. Nie zapominaj o wymasowaniu rąk i dłoni partnera. Na dłoniach, tak jak i na stopach, znajdują się punkty erogenne.

Kiedy już wymasujesz całą górną część ciała kochanka przejdź do masażu pośladków. Masaż wykonuj kolistymi ruchami, możesz poklepywać
lub lekko podszczypywać kochanka. Poproś go także o lekkie rozłożenie nóg a wtedy wymasuj jego narządy płciowe. Tylko nie rób tego zbyt długo bowiem może się to skończyć przedwczesnym orgazmem i zakończeniem perspektywy na upojne zwieńczenie nocy. Kończąc masaż pośladków kieruj się niżej. Na dłużej zatrzymaj się na udach, których masaż będzie tak samo przyjemny jak innych stref erogennych. Na masaż okolic kolan i łydek możesz poświęcić mniej czasu ale znowu na dłużej zatrzymaj się przy stopach. Masaż zaczynaj od śródstopia, później skup się na każdym palcu (możesz je także possać jeśli ty i partner lubicie) pojedynczo a zakończ go masowaniem pięt. Masażu stóp – podobnie jak pach – nie wykonuj zbyt lekko bowiem może wywołać łaskotki.