Wszystko co musisz wiedzieć o seksie analnym

Seks analny jest przyjemnością, na którą decyduje się wiele par. Nie dla wszystkich jest jednak on prosty, wiele par wręcz boi się spróbować. Zazwyczaj kobiety, które w tym wypadku są stroną pasywną, mają duże opory przed spróbowaniem seksu analnego.

Seks analny – przyjemność nie dla każdego

Przede wszystkim należy pogodzić się z tym, że nie każda para będzie mogła uprawiać seks analny. Nie jest on po prostu stworzony dla każdego. Po pierwsze – nie każda para czuje, że seks analny jest dla nich podniecający. Z tego też powodu nie jest to zbliżenie, z którego cieszyć się będzie każda para. Problem pojawia się w sytuacji, kiedy na przykład mężczyzna chce spróbować, ale kobiet na ma na to zupełnie ochoty. Warto jednak mimo wszystko dać się przekonać, nawet jeśli nie do pełnego stosunku, to do analnych pieszczot. Dzięki temu będzie można się na własnej skórze przekonać, czy jest to odpowiednie rozwiązanie dla nas.

Niebezpieczeństwa związane z seksem analnym

Uprawianie seksu analnego wymaga przede wszystkim delikatności oraz zaufania pomiędzy partnerami. Wiąże się on bowiem z pewnymi niebezpieczeństwami, które nie są są częste, ale zdarzają się. O czym mowa? W przypadku tego rodzaju miłości może dojść do uszkodzenia zwieraczu odbyty, a także do perforacji jelita czy po prostu zadania bólu drugiej stronie. Większe jest także ryzyko złapania chorób przenoszonych drogą płciową, ponieważ śluzówka jelita jest bardzo delikatna i podatna na uszkodzenia.

Mimo wszystko, seks analny może być naprawdę przyjemny!