Dieta, trening i suplementy – jak wrócić do formy po wakacjach

Posted by

Nie ma najlepszego momentu, aby zacząć budowanie wymarzonej sylwetki. Niektórzy czekają z tym do nowego roku, sporo osób postanawia w tym celu wykorzystać swój urlop, są jednak i tacy, którzy czekają do jesieni. Niezależnie jednak od momentu zmiany swojego stylu życia, taka decyzja zawsze jest popierana przez dietetyków oraz lekarzy.

Od czego zacząć powrót do formy po wakacjach

Sukces tkwi w odnalezieniu w sobie motywacji. Jeżeli sportowiec ma w sobie siłę, energię oraz samozaparcie, jest on w stanie osiągnąć wszystko. Właśnie dlatego, trzeba być zdeterminowanym, pewnym siebie oraz zmobilizowanym do działania. W tym celu warto też przestrzegać kilku zasad, które znacząco podnoszą motywację. Wśród nich najczęściej wymienia się następujące działania:

  • nagradzanie swoich postępów, w racjonalny sposób i nigdy niezdrowym jedzeniem,
  • wykupywanie karnetu na siłownię, aby wydane pieniądze stanowiły motywację do jego wykorzystania,
  • korzystanie z usług trenera personalnego, który sam w sobie jest ogromną motywacją dla początkującego zawodnika,
  • opracowanie swojego planu działania, z wyodrębnieniem planu treningowego oraz planu dietetycznego,
  • wykonanie motywacyjnych tablic, gotowych do powieszenia w widocznym miejscu, aby były one pierwszą rzeczą zobaczoną zaraz po przebudzeniu się,
  • poinformowanie bliskich o swoich planach, aby wywołać u siebie presję otoczenia i tym samym wytrwać w swoim postanowieniu,
  • warto też rozpocząć budowanie muskulatury wraz z bliską osobą. Przyjaciel jest to bowiem osoba, która najlepiej potrafi zmotywować człowieka do ćwiczeń oraz trwania na diecie.

Każdy sportowiec jest inny, w związku z czym powinien on poszukać własnych sposobów motywowania się do działania. Tylko w ten sposób może on bowiem osiągnąć sukces i nie zrezygnować ze swojego planu jeszcze w czasie tej skomplikowanej podróży. Jeżeli będzie on w stanie znaleźć w sobie motywację, pozostałe zasady budowania wymarzonej sylwetki oraz wracania do formy nie powinny stanowić dla niego żadnego problemu.
Zmotywowany zawodnik jest w stanie intensywnie ćwiczyć, pod okiem trenera personalnego, z wykorzystaniem masy własnego ciała bądź na siłowni. Intensywne treningi są natomiast podstawą do tego, aby sportowiec zbudował muskulaturę. Co więcej, powstała pod wpływem ćwiczeń siłowych lub sylwetkowych, masa mięśniowa powinna charakteryzować się dobrą jakością, twardością oraz imponującym wyglądem.
Trenowanie na siłowni jest swego rodzaju budowaniem sylwetki. Jak każdy budowlaniec, tak samo sportowiec potrzebuje więc materiałów budowlanych. Ich dostarczeniem zajmuje się natomiast żołądek człowieka. Właśnie dlatego, tak dużą rolę w życiu sportowca odgrywa właściwa dieta. To od niej bowiem zależy, czy budowanie się powiedzie, czy nie.
Najlepszymi materiałami budulcowymi są oczywiście białka. To jest główny powód, dla którego specjaliści zachęcają zawodników do sięgania po odżywki białkowe, jajka oraz twaróg. Są to podstawowe elementy w diecie sportowca, bez których zbudowanie figury jest po prostu niemożliwe lub bardzo utrudnione. Niemniej, w diecie sportowca powinny znaleźć się także zdrowe tłuszcze, dodające energii oraz węglowodany, pozwalające na prawidłowe funkcjonowanie organizmu zawodnika.
Wiadomo już, że sport oraz dieta stanowią podstawowe elementy w życiu zawodnika siłowego bądź sylwetkowego. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że uzupełnieniem tych dwóch działań jest także regeneracja organizmu. Warto jednak o tym pamiętać, gdyż to właśnie w czasie jej trwania dochodzi do syntezy białek, odpowiedzialnej za budowanie masy mięśniowej. Jeżeli więc człowiek odpoczywa po intensywnym treningu, korzysta z usług spa oraz masażysty, a także odwiedza kriokomorę, ma większe szanse na zbudowanie wymarzonej sylwetki, niż człowiek, który przetrenowuje swój organizm oraz relaksuje się w niewłaściwy sposób.

Jakie suplementy pomagają zwiększyć siłę i wytrzymałość po treningu

Sklep ze sterydami online oferuje różnego rodzaju wspomagacze dla zawodników. Co jednak ciekawe, początkujący sportowcy nie zawsze wiedzą po jakie środki sięgnąć, aby osiągnąć oczekiwane efekty i jednocześnie nie zagrozić swojemu zdrowiu bądź życiu. Właśnie dlatego, warto podkreślać, że suplementy diety posiadają łagodne właściwości, pobudzające organizm do działania, ale w racjonalny sposób, niewywołujący żadnych skutków ubocznych.
Suplementy diety są polecane dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę ze sportem, które chcą w ten sposób podnieść swoją siłę oraz wytrzymałość swojego organizmu. Te dwa elementy są bowiem niezbędne do rozpoczęcia intensywnego trenowania na siłowni oraz ciągłego przekraczania granic własnych możliwości. Bardziej zaawansowani sportowcy również sięgają po suplementy diety, ale w ich przypadku, efekty nie zawsze są imponujące. Właśnie dlatego, zaawansowani zawodnicy mają inny sposób na zbudowanie wymarzonej sylwetki.

Dlaczego sportowcy sięgają po sterydy?

W przypadku zaawansowanych sportowców wspomagaczami są przede wszystkim sterydy anaboliczno-androgenne. Jest to najlepszy doping, kiedy człowiek przekroczył już wiele granic swoich możliwości. To one pozwalają bowiem osiągać efekty niemożliwe do zrealizowania w naturalny sposób, bez ingerowania w swój układ hormonalny. Co więcej, pojawiające się efekty, pod wpływem środków SAA, są imponujące i niezwykle motywujące do dalszego trenowania na siłowni, w domu lub w plenerze.
Sterydy anaboliczno-androgenne nie tylko podnoszą siłę oraz energię sportowca, ale również przyspieszają syntezę białek, retencję azotu oraz pracę metabolizmu w jego organizmie. Krótko mówiąc, środki te działają zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio na zawodnika, wspomagając go oraz pozwalając mu na lepsze i szybsze osiąganie efektów intensywnych ćwiczeń.

Testosteron – jaką rolę odgrywa w organiźmie

Testosteron to hormon, bez którego człowiek nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Odpowiada on bowiem za tak wiele funkcji, że każde jego odchylenie od normy stanowi bardzo poważne zagrożenie dla życia mężczyzny.
Testosteron odpowiada przede wszystkim za wygląd oraz zachowanie człowieka. Warto jednak dodać, że na pewnym etapie pozwala również na sprawność seksualną oraz spłodzenie potomka. W związku z tym, każdy powinien dbać o swój układ hormonalny, wykonując regularne badania.
Istnieje wiele naturalnych sposobów na podniesienie poziomu testosteronu, wśród których najczęściej wymieniane są: aktywność fizyczna, prawidłowa dieta, a także odpowiednia suplementacja. Warto jednak dodać, że na poziom testosteronu wpływa również stres, wiek oraz płeć. Właśnie dlatego, w razie jakichkolwiek komplikacji zdrowotnych, warto przebadać się pod kątem hormonów.
Testosteron jest odpowiedzialny za budowę ciała. Im więcej znajduje się go w organizmie, tym lepszą muskulaturę oraz sylwetkę posiada sportowiec, aczkolwiek istnieje granica, której nie należy przekraczać. Udowodniono jednak, że jest go za mało, aby jego efekty zadowoliły zawodnika sylwetkowego bądź siłowego. Właśnie dlatego, sklep ze sterydami online oferuje go w formie iniekcji. W ten sposób można szybko i łatwo podnieść jego poziom oraz wykorzystać go w formie dopingu.

Hormon wzrostu i trenbolon – skąd zyskały taką popularność na siłowni

Sterydy anaboliczne cieszą się ogromną popularnością ze względu na swoją skuteczność oraz niewywoływanie efektów ubocznych. Aby jednak obie te cechy występowały, sportowiec musi zadbać o jakość swoich środków oraz ich prawidłowe dawkowanie. W przeciwnym razie można bowiem narazić się na przykre skutki uboczne, typu: łysienie czy problemy z wątrobą.