Jak pielęgnować namiętność w związku?

Posted by

Miłość ma wiele odcieni. Można czuć zarówno miłość braterską, jak i pożądanie wobec drugiej osoby. Miłość macierzyńska dotyczy z kolei relacji między matką a dziećmi. Najwięcej różnych odcieni ma miłość romantyczna, w którą wchodzi między innymi miłość erotyczna. W celu utrzymania jej przez całe życie powinno się dbać o rozbudzanie namiętności. Dowiedz się, jak rozbudzić namiętność bez względu na wiek i staż w związku.

1. Miłość i namiętność przez całe życie

2. Dojrzała miłość to udany seks

Namiętność jest ważnym elementem każdego związku. Trudno stworzyć stały, silny związek bez niej, gdyż seks jest naturalną potrzebą człowieka. Dzięki niemu możliwe jest nie tylko zaspokojenie potrzeb fizjologicznych, ale i uczucia bliskości i więzi z ukochaną osobą. Jak utrzymać namiętność przez całe życie?

Miłość i namiętność przez całe życie

Miłość własna, miłość rodzicielska czy miłość platoniczna mają niewiele wspólnego z namiętnością, jednak romantyczny związek dwojga osób to zupełnie inna kwestia. Namiętność pełni w nim ważną rolę od pierwszych chwil poznawania się i nawiązywania relacji, a także przez cały czas trwania związku. Namiętność sprawia, że para zyskuje pełne wzajemne zrozumienie, darzy się głębokim zaufaniem i otwartością. Seks buduje między nimi silną więź, dlatego warto dbać, by był udany.

Z czasem namiętność w związku może osłabnąć. Nie znaczy to, że partnerzy przestali się kochać i podobać sobie nawzajem. Powodem braku namiętności może być pośpiech, rutyna w łóżku, choroba czy też nadmiar stresu. W celu podgrzania atmosfery w sypialni warto sięgać po różne gadżety i huśtawki erotyczne oraz eksperymentować z pieszczotami i pozycjami. Dobrym pomysłem jest również przygotowanie romantycznej randki z kolacją, wyjściem do kina lub teatru oraz lampką dobrego wina.

Dojrzała miłość to udany seks

Miłość w dojrzałym wieku wcale nie jest gorsza od miłości w wieku 20 lub 30 lat. Dojrzały wiek, pewność siebie, znajomość własnego ciała i umiejętność zapominania o błahostkach sprawiają, że seks po 50. roku życia daje często więcej satysfakcji niż wcześniej. Dojrzała miłość to także pełne poczucie wspólnoty i głębokie zaufanie, które dają przestrzeń do próbowania w łóżku nowych rzeczy. Kochankowie mogą obudzić w sobie namiętność na nowo, jeśli tylko sami sobie na to pozwolą. Porzucenie ograniczeń i obaw związanych z wiekiem sprawia, że seks jest naprawdę przyjemny. Dojrzałe pary bez małych dzieci, mające stabilną sytuację życiową, mogą cieszyć się namiętnością jak nigdy dotąd.