Masturbacja

Masturbacja jest łatwa?

Posted by

Jak wskazują badania… 98% ludzi masturbuje się (reszta podobno nie ma rąk… :P). Żarty żartami, a fakty, faktami… Praktycznie każdy człowiek masturbuje, bądź masturbował się. Czasami jednak bywa tak, że nie potrafisz osiągnąć orgazmu podczas solowych zabaw? Niestety… jak to ze wszystkim bywa – by coś zrobić dobrze, trzeba to potrafić, trzeba się nauczyć…

Uczyć się masturbacji? – Oczywiście. Podczas solowych zabaw poznajesz swoje ciało, a to bardzo ważna kwestia. Zobacz więc, jak powinieneś/powinnaś masturbować się?

Jak odpowiednio masturbować się?

Porady dla kobiet:

 1. Na samym początku musisz wprowadzić się w odpowiedni nastrój do masturbacji. Zrelaksuj się tak bardzo jak tylko potrafisz. Nie musimy chyba przypominać o czystych rękach, żelu intymnym i ewentualnym filmie erotycznym?
 2. Fantazjuj o masturbacji, przypominaj sobie gorące sceny seksu, które przeżyłaś.
 3. Pamiętaj też by dobrze poznać wszystkie części swojego ciała. Pieść je podczas masturbacji. Możesz sobie ułatwić sprawę zabawiając się przed lustrem.
 4. Eksperymentuj! Próbuj różne rodzaje dotyku – głaszcz się, łaskocz, szczyp, ugniataj, możesz nawet spróbować delikatnie ciągnąć swoje narządy płciowe. Pamiętaj, że w dłoni masz aż 5 palców 😉
 5. Naucz się również budować, podtrzymywać stan podniecenia seksualnego, postaraj się robić wszystko powoli, nie spiesz się nigdzie – a już zwłaszcza do osiągnięcia orgazmu.

Pomocna dłoń podczas masturbacji

Porady dla mężczyzn:

 1. Kiedy nadchodzi czas na masturbację… to coś więcej niż szybki numerek.
 2. Włącz film porno (dowolna tematyka, którą lubisz, mogą to być nastolatki, albo wręcz przeciwnie: seksowne mamuśki), jesteś w końcu facetem – wzrokowcem…
 3. Skup się teraz na swoim ciele. Myśl o orgazmie…
 4. Mężczyzna powinien podobnie jak kobieta, szukać najskuteczniejszego sposobu na to by się zadowolić – zwłaszcza w samotności.
 5. Masz dwie ręce… jedną się bawisz a drugą? Zwróć też na nią uwagę. Możesz… podczas pieszczot połączyć obie ręce – spróbuj wielu technik.
 6. Nie ruszaj tylko ręką… Ale i swoimi biodrami. Poczuj się jak byś naprawdę uprawiał seks. Baw się swoim ciałem – to pomoże Ci szybciej osiągnąć orgazm, który naprawdę będzie… ukojeniem!