Poradnik BDSM dla początkujących

Posted by

Od jakiegoś czasu możemy zaobserwować zwiększenie zainteresowania praktykami BDSM. Dlaczego? Odpowiedź jest niezwykle prosta – wszystko za sprawą sukcesu 50 twarzy Greya. Losy niedoświadczonej, niewinnej studentki, która dzięki przystojnemu Christianowi wchodzi w mroczny świat BDSM stały się inspiracją dla wielu par, które chciałyby wypróbować czegoś nowego i wprowadzić trochę pikanterii do swojego życia seksualnego. Pozycja ta z całą pewnością skłoniła pary, ale również singli to eksperymentowania i poznawania swojego ciała, co jest niezaprzeczalnie jej największą zaletą.

Co to jest BDSM?

BDSM to określenie działań z zakresu działań seksualnych, w których uczestniczą przynajmniej dwie osoby. Jedna ze stron przyjmuje postawę dominującą, a druga uległą. Pojęcie to obejmuje wszystkie działania, które nie są powszechną praktyką seksualną w relacjach seksualnych. Czym właściwie jest skrót BDSM?

BDSM to pojęcie bardzo szerokie. Nie należy zmuszać się do żadnego rodzaju praktyk. Można wyciągać z BDSM to, co się nam najbardziej podoba, a działania dostosowywać do swoich potrzeb i preferencji.

Praktyki BDSM dla początkujących

Jeśli planujesz zacząć swoją przygodę z BDSM, warto robić to bardzo powoli i zacząć od odpowiedniego przygotowania. Każdy, kto ma ochotę trochę poeksperymentować – może wypróbować praktyki BDSM. Pamiętajcie, że aby rozpocząć tego typu zabawy, obie strony muszą być chętne i wyrazić zgodę na tego typu działania. Tylko wówczas będziecie mogli czerpać z tego maksimum przyjemności.

Jakie gadżety do BDSM? To zależy od tego, czego chcecie spróbować. Sex shop online to miejsce, które powinniście odwiedzić przed rozpoczęciem praktyk BDSM. Znajdziecie tam różnego rodzaju akcesoria i gadżety, które z pewnością dopasujecie bez trudu do Waszych potrzeb. Wybór należy do Was.
Od czego więc zacząć? Od rozmowy. Przedstawcie sobie nawzajem Wasze oczekiwania i fantazje. Opowiedzcie, czego chcielibyście spróbować. Jeśli okaże się, że druga strona podziela Wasze preferencje – to świetnie. Powiedzcie sobie również o tym, jakich praktyk chcecie unikać i dlaczego. Uszanujcie swoje decyzje i pamiętajcie, by wyznaczyć jasne granice. Pozwoli Wam to uniknąć niezręcznych sytuacji podczas zabawy.

Praktyki BDSM to często niezwykle intensywne doznania. Po zakończeniu zabaw, warto porozmawiać o tym, co się wydarzyło i … pielęgnować miłość. Nawet jeśli preferujecie ostrzejsze zabawy, po seksie pozwólcie sobie na chwilę dla Waszej miłości. Pocałunki i przytulanie pozwolą Wam bez problemu powrócić do normalności.